Ofislerimiz : Kiev İstanbul Lefkoşa

UX (Kullanıcı Deneyimi)

Kullanıcı Etkileşim Analizi ve Dizaynı

Kullanıcı deneyimi analizi, kullanıcı ve kullanıcı arayüzü arasındaki etkileşimi, genellikle bir web sitesi, bir uygulama veya tasarımın ölçülmesi sürecidir. SeeSmart olarak, kullanıcı deneyimini analiz etmek için A / B testi, ısı haritalama ve pazarlama araştırması gibi ölçüm araçlarını kullanıyoruz (Genellikle UX olarak anılacaktır). Kullanıcının analizi genellikle bizi tasarım veya kullanıcı arayüzündeki değişikliklere götürür. Kullanıcı etkileşimini en üst düzeye çıkarmak için bir web sitesinin, uygulamanın veya e-postanın kullanıcı arayüzünü geliştirdiğimizde, buna kullanıcı arayüzü tasarımı veya UI tasarımı denir. Kullanıcı deneyimini analiz etmek, oturum süresini, oturum başına sayfaları, sayfa kalmayı ve sonuçta çevrimiçi potansiyel müşteri oluşturmayı ve potansiyel müşterileri yönlendirmeyi artırmak için ziyaretçilerin ilgisini çekebilecek tasarım değişikliklerine yol açar.

A / B testinin gücü, SeeSmart gibi diğer analitik araçlar ajansları, bir kullanıcının bir web sitesiyle nasıl etkileşimde bulunduğunu ölçebilir. Hangi öğelerin kullanıcıların sayfada daha fazla zaman geçirdiğini, “sayfa kalması” ve hangilerinin “Zıplayan” ve “Çıkış” dan ayrıldığını belirtebiliriz. A / B testi, web sitenizin veya e-posta hizmetlerinin birçoğunda, ziyaretçilerinizin veya okuyucularınızın % 50'si arasında bir düğme rengi veya düğme metni ("buraya gönderin" veya "burayı tıklayın" gibi) farklılaştırmaları test etmek için kontrollü bir ortam sağlayan bir uygulamadır. Isı eşlemesi, bir ziyaretçinin gözünün sitenizde nereye gittiğini fare konumunu izleyerek gösteren başka bir kullanıcı deneyimi ölçüm uygulamasıdır (Bu, gözün görüntülendiği yere göre farenin hareketleri arasında bilinen bir bağlantıya dayanır). Bu tür kullanıcı deneyimi analizleri ve ölçüm araçları, diğerlerinin yanı sıra, şaşırtıcı derecede bilgilendirici ve daha önemlisi, yüksek derecede eyleme geçirilebilir. 

Bu kullanıcı deneyimi analizine sahip olduğumuzda, UX / UI ajansı ekibimiz kullanıcı arayüzüne ince ayar yapmaya başlayabilir. Bu sayede kullanıcılar sayfayı daha uzun süre tutacak, onlara daha iyi, daha keyifli bir deneyim kazandıracak ve sonuçta bunları dönüşüm yapmaya teşvik edecek.

Veri içermeyen yeni bir web sitesi mi oluşturuyorsunuz? SeeSmart’ın geliştiricileri, kayıtlarımız altında yıllarca süren UX analiziyle, harika bir kullanıcı deneyimi oluşturmak için her zaman en iyi uygulamaları kullanabilir.

A / B Testi (E-posta ve Web)

Isı haritalama 

Araştırma Grupları

UX En İyi Uygulamaları

Google Analytics

MOZ, Filiz Sosyal ve daha fazlası


Web site projenizi oluştururken sormanız gereken 10 soru

Web Sitesi Projelerinizi Oluştururken Sormanız Gereken 10 Soru

İşletmenizin yeni bir web sitesine ihtiyacı olduğunda, en zor süreç ne istediğinize karar vermek olabilir. Bir web sitesine ihtiyacınız olduğunu biliyorsunuz, ama ne yapmak istediğinizi veya nasıl görünmesi gerektiğini biliyor musunuz?

İndir

SOSYAL MEDYA