Ofislerimiz : Kiev İstanbul Lefkoşa

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

İçeriğin kalitesinin, miktarının ve dağıtılmasının SEO stratejinde önemli bir yeri olduğu bir gerçektir.

SEO stratejisini “anlamak” için SEO’nun tarihine bakmak önemlidir. Başlangıçta, en iyi SEO stratejisi gerçekten çok yüksek bir anahtar kelime yoğunluğu elde etmek ve web sitenize giden internet üzerindeki bağlantı sayısını arttırmakla ilgiliydi. Bu stratejiyi gerçekleştirmenin en kolay yolu, “anahtar kelime doldurma” ve “bağlantı çiftçiliği” yapmaktı. Google’ın algoritmaları, en iyi sonuçları sunan yüksek bir hedefe sahipti. Ne yazık ki algoritmalar, kullanımı oldukça kolay olan boşluklara sahipti. SEO stratejisinin bu ilk günlerinde, bu boşlukları bulma ve bunlardan yararlanma SEO stratejisinin tanımıydı.

Geçmişteki gibi beyaz bir arka plan üzerine beyaz yazı koymak, gölgeli bağlantı çiftliklerine ya da birincil siteye geri dönüş yapmak için sadece 10 site oluşturmak anlamına gelseydi, bu tamamen adil bir oyun olurdu. Bazı çok başarılı dijital pazarlama profesyonelleri bu kolay SEO taktiklerini kullanarak hatırı sayılır başarılara imza attı.

Bugün bu basit SEO stratejileri, doğrudan kara listeye alınmış olmasa da cezalandırılıyor. O zamanlar algoritmalar nadiren güncelleniyordu, ancak bugün algoritmalar yeni bilgilerle sık sık değişikliğe uğruyor. SEO algoritmaları olgunlaştı, daha akıllı hale geldi ve arama yapanlara en iyi içeriği göstermek için evrim geçirdi. Google algoritması güncellemeleri Penguen ve Panda, kolayca yakalanan boşlukları kapatmak ve bugünün SEO'sunu şekillendirmek için kredilerin çoğunu alıyor. 

Eğer bir SEO şirketi size “Web sitenizi SEO yapabiliriz” diyorsa, duruma başka bir yönden bakabilirsiniz. SEO’nun karmaşık ve dinamik yapısı, bu arenada oynamak için aylık bir bütçe ve yaklaşım taahhüt etmenizi gerektiriyor. 

Arama motoru sıralamasının üst kısmına ulaşmak ve orada kalmak, web ve SEO profesyonellerinden oluşan çok yönlü bir ekibe ihtiyaç duyar. SEO artık sayfa içi kopyanın, bağlantıların ve anahtar kelimelerin ötesine geçti. SEO stratejisi; e-posta pazarlama, sosyal medya paylaşımı, müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) ve düşünceli içerik stratejisi gibi trafik sürüş etkinliklerini içeriyor. Kullanıcı deneyimi (UX) ve kullanıcı arayüzü (UI) tasarımı, dönüşüm oranı optimizasyonu (CRO) ve harekete geçirici mesaj (CTA) stratejisi gibi unsurlarla en iyi etkileşim için gerekli tutuyor. İçerik pazarlama, blog gönderileri, açılış sayfaları, Infographics, video, sayfa içi güncellemeler, PR ve anahtar kelime analizlerini kullanıyor. Son olarak, en iyi SEO stratejisinin, kaliteli içerik ve bağlantı desteği yoluyla bağlantıları yasal olarak kazanması gerekiyor. Bu karmaşıklık düzeyi, çeşitli disiplinlerde uzmanlıklar arar. Bunlar; UX / UI tasarımcıları, dönüşüm uzmanları, anahtar kelime analistleri, gazeteciler, web geliştiricileri, video görüntüleyiciler ve daha fazlası. Uzun lafın kısası; SEO ve SEO stratejisi artık tek kişilik bir oyun.

SEO stratejisi, SeeSmart için bir tutkudur. Ödüllü dijital pazarlama ekibimizin arama motoru sıralamalarınızı mükemmelleştirmesine izin verin.


SEO Stratejisi

Search Engine Optimization

Search Engine Rankings

Anahtar Kelime Analizi

Link Oluşturma ve Link Kazanma Stratejisi

İçerik Pazarlama

Blog ve İçerik Stratejisi

CRO (Dönüşüm Oranı Optimizasyonu)

Harekete Geçirici Mesaj Stratejisi

Kullanıcı Deneyimi ve Kullanıcı Arayüzü Tasarımı


SeeSmart, Türkiye’de hizmet veren üst seviye bir SEO hizmeti verir. 250'den fazla rekabetçi anahtar kelime öbekleri ve en iyi 3 noktada sıralama için kendine ait en iyi SEO durum çalışması bulunmaktadır. Özelleştirilmiş ve güçlendirilmiş en iyi SEO stratejilerimizle hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabiliriz.


Web site projenizi oluştururken sormanız gereken 10 soru

Web Sitesi Projelerinizi Oluştururken Sormanız Gereken 10 Soru

İşletmenizin yeni bir web sitesine ihtiyacı olduğunda, en zor süreç ne istediğinize karar vermek olabilir. Bir web sitesine ihtiyacınız olduğunu biliyorsunuz, ama ne yapmak istediğinizi veya nasıl görünmesi gerektiğini biliyor musunuz?

İndir

SOSYAL MEDYA