Ofislerimiz : Kiev İstanbul Lefkoşa

MARKA STRATEJİSİ

Dijital Marketing

İşletmenize arama motorları, e-posta pazarlama ve sosyal medya gibi dijital kanallardan daha fazla potansiyel müşteri yönlendirmek ister misiniz? Harika. SeeSmart olarak sadece bunu yapan bir dijital pazarlama programı oluşturduk.

Dijital pazarlama programımız, web sitenize daha fazla potansiyel alıcıları yönlendirmek, bu müşterileri potansiyel müşterilere dönüştürmek ve satışa yönlendirmek için tasarlanmıştır.

Dijital pazarlama terimi oldukça açıklayıcıdır - dijital araçları kullanarak pazarlama yapılması anlamına gelir. Dijital pazarlama, bu araçları hangi yöntemlerle kullandığımızla ilgilidir. Bu, giden pazarlama veya kesinti pazarlamanın (tele pazarlama, reklam panoları, spam vb.) tersidir. 

İşletmenizin hedeflerine dayanan sizin için özel bir dijital pazarlama planı ve raporu hazırlarız. Ardından, planı aylık olarak yürütürüz.

Plan üç kritik parçaya ayrılır:

Daha Fazla Beklentinin Çekilmesi: İçerik pazarlaması (blog oluşturma), e-posta pazarlaması, arama motoru optimizasyonu (SEO), tıklama başına ödeme pazarlaması (PPC) ve sosyal medya aracılığıyla daha fazla web sitesi trafiği kazanmayı içerir.

Daha Fazla Teklif Verme: Web sitenizde daha fazla trafik olduğunda, trafiği anonim bir web sitesi ziyaretçisinden tanımlanabilir bir kursa dönüştürmeniz gerekir. Bunu, karşı konulmaz indirilebilir içerik teklifleri (e-kitaplar gibi) aracılığıyla yapıyor, e-posta, A / B testi ve ilgi uyandıran videolar yoluyla gerçekleştiriyoruz.

Daha Fazla Satış: Potansiyel müşteriler ürün veya hizmeti satın almazsa teklifler iyi değildir. Satış ekibinizi, gönderdiğimiz potansiyel müşterilere satış yapmalarına yardımcı olmak için yeni araçlar ve verilerle güçlendiririz.


Taktikler Nelerdir?

Dijital pazarlamayı birçok farklı taktikten oluşan dijital bir strateji ile ele alıyoruz. Tüm bu taktikler bir arada kullanıldığında, işinizi daha çok yol almak için bütünsel bir yaklaşım oluştururlar. SeeSmart’ın ekibiyle tanışın ve dijital ortamdaki mucizelere tanık olun.


SeeSmart olarak çalıştığımız dijital pazarlama taktikleri şunlardır:

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

İçerik Pazarlaması (Blog Yazma ve Makale Yazımı)

İndirilebilir İçerik Teklifleri (e-Kitaplar, Teknik İncelemeler, Web Seminerleri)

E-posta pazarlama

Sosyal medya pazarlamacılığı

Tıklama Başına Ödeme (PPC) Pazarlama

Video Yapımı

Web Sitesi Tasarımı 

Açılış Sayfası Stratejisi

Harekete Geçirici Mesaj Stratejisi

Bağlantı Oluşturma / Kazanma

Infographic Tasarımı

Pazarlama Otomasyonu

Halkla İlişkiler (PR)


Dijital Pazarlama Planı

Dijital Pazarlama Planı, aylık tutma bazında yürütülür. İlk olarak araştırma ve planlama aşamasından sonra, iş hedeflerinize ulaşmak için size özel bir dijital pazarlama planı hazırlarız ve ardından bu planı uygularız. Program, şirketinize, rekabetinize ve sektörünüze göre özelleştirilmiştir. Sağladığımız ilk stratejik plan, takip eden 12 ay boyunca uygulanacak taktikleri özetlemektedir.

Tüm projelerin yolunda gitmesini sağlamak için haftalık check-in toplantılarımız gerçekleşir. Ayrıca, programın performansını özetleyen raporları sunmak için aylık toplantılar düzenleriz(trafiğe ve yönlendirmeye odaklı). Aylık toplantımızda, bir sonraki ayın planını da gözden geçiririz (aylık taktik takvimine bölünmüş).

Her ay kapsamlı raporlar hazırlarız ve sunarız. Bu raporlar, hedeflerinize yönelik ilerlememizi detaylandıracak ve web sitesi trafiği, form gönderimleri, indirmeler, oluşturulan potansiyel müşteriler, kapananlar ve hatta satış numaranıza yapılan telefon çağrıları gibi metrikleri içerecektir.

SeeSmart ile İşletmenize adanmış eksiksiz bir dijital pazarlama uzmanları ekibine sahip olursunuz.

Ekibiniz şunlardan oluşacaktır:

Stratejist

Kıdemli Danışman

Danışman

SEO uzmanı

İçerik stratejisti

Reklam Yazarı

Grafik tasarımcı

Web geliştirici

Sosyal Medya Uzmanı

Fotoğrafçı ve Kameraman


Dijital PR İtibar ve Kriz Yönetimi

Geleneksel medyada olduğu gibi dijital medyada da PR ve kriz yönetimi büyük önem taşır. Markanızla ilgili herhangi bir konu hakkında basına yansıyan olaylar, yorumlar, paylaşımlar veya hastag’lar potansiyel müşteri kitlenizin algısına olumlu veya olumsuz etki edebilir. SeeSmart uzman ekibi ile itibarınızı iyi bir şekilde yöneterek krizlerin üstesinden gelir.

PR itibar ve kriz yönetimi, her sektörde her firma için önemlidir. Gerçekleştirilen sosyal sorumluluk kampanyaları markanın itibarını artırabileceği gibi bir krize de dönüşebilir. İnsanlar başta çocuk, çevre, hayvanlar, kadınlar olmak üzere bir çok konuda hassastırlar ve firmanın bu hassas konulardan birine isteyerek ya da istemeyerek verdiği zarar, markaya kriz olarak geri dönebilir. 

Dijital pazarlamada ise en büyük sorunlardan biri firmanın internet sitesinin çalışmaması veya hacklenmesi olabilir. Bu yüzden sağlam bir altyapıya sahip sistemler kullanmalı ve uzman kişilerce sürekli denetlenen bir web sitesine sahip olmalısınız. Ayrıca satış sonrası hizmetler, online işlemlerde gerçekleşen sistem hataları da dijital pazarlamada en fazla karşımıza çıkan krizlerdendir.  Bunun yanı sıra sosyal medyada yapılan paylaşımların yine uzmanlarca değerlendirilmesi, görsel ve metinlerin incelikle seçilmiş olması gerekir.

Krizin üstesinden nasıl mı gelinir?

SeeSmart’ın uzman ekibi size itibar ve kriz yönetimini etkili ve sorunsuz bir şekilde yapacak uzman bir ekip sağlar. Eksiksiz bir dijital pazarlama ekibine sahip olan SeeSmart alanında uzman kişilerle çalışır.

Dijital PR ve İtibar Yönetimine dahil olan hizmetler aşağıdaki gibidir;

- Etkinlik ve duyurularla basına davet / basın bülteni / basın açıklaması oluşturma

- Basın bültenlerini basına servis etme

- Basın bülteninin takibini gerçekleştirme

- Yayınlanan yerleri ve yansımasını raporlama

- Sosyal medya duyuru/etkinlik/olay paylaşımlarını oluşturma

- Herhangi bir krizde son tüketici ile direkt temasa geçip krizin üstesinden gelme

- Kriz sonu rapor oluşturma

- Sistem hatalarını olabildiğince kısa sürede çözme

- Sistem hatası raporu oluşturma

SeeSmart ile markanızın itibar ve kriz yönetimi profesyonelce yapılır. Müşterileriniz ve potansiyel müşterileriniz tarafından olumlu algılanmanızı sağlar.


Web site projenizi oluştururken sormanız gereken 10 soru

Web Sitenizin Başarısız Olmasının 10 Nedeni

Dijital dünyadaki yeniliklere ayak uydurmak için, web sitenizi her 18–24 ayda bir değerlendirmeye almanız gerekiyor. İşletmenizin web sitesi olması gerektiği gibi mi, yoksa değil mi veya size yarar sağlıyor mu?

İndir

SOSYAL MEDYA