Ofislerimiz : Kiev İstanbul Lefkoşa

DİJİTAL PAZARLAMA

Dijital Pazarlama

İşletmenize arama motorları, e-posta pazarlama ve sosyal medya gibi dijital kanallardan daha fazla potansiyel müşteri yönlendirmek ister misiniz? Harika. SeeSmart olarak sadece bunu yapan bir dijital pazarlama programı ve ekibi oluşturduk.

Dijital pazarlama programımız, web sitenize daha fazla potansiyel alıcı yönlendirmek, bu müşterileri potansiyel müşterilere dönüştürmek ve satışa yönlendirmek için tasarlanmıştır.

Dijital pazarlama terimi oldukça açıklayıcıdır - dijital araçları kullanarak pazarlama yapılması anlamına gelir. Dijital pazarlama, bu araçları hangi yöntemlerle kullandığımızla ilgilidir. Bu, giden pazarlama veya kesinti pazarlamanın (tele pazarlama, reklam panoları, spam vb.) tersidir. 

İşletmenizin hedeflerine dayanan sizin için özel bir dijital pazarlama planı ve raporu hazırlarız. Ardından, planı aylık olarak yürütürüz.


Plan üç kritik parçaya ayrılır:

Daha Fazla Beklentinin Çekilmesi: İçerik pazarlaması (blog oluşturma), e-posta pazarlaması, arama motoru optimizasyonu (SEO), tıklama başına ödeme pazarlaması (PPC) ve sosyal medya aracılığıyla daha fazla web sitesi trafiği kazanmayı içerir.

Daha Fazla Teklif Verme: Web sitenizde daha fazla trafik olduğunda, trafiği anonim bir web sitesi ziyaretçisinden tanımlanabilir bir kursa dönüştürmeniz gerekir. Bunu, karşı konulmaz indirilebilir içerik teklifleri (e-kitaplar gibi) aracılığıyla yapıyor, e-posta, A / B testi ve ilgi uyandıran videolar yoluyla gerçekleştiriyoruz.

Daha Fazla Satış: Potansiyel müşteriler ürün veya hizmeti satın almazsa teklifler iyi değil demektir.. Satış ekibinizi, gönderdiğimiz potansiyel müşterilere satış yapmalarına yardımcı olmak için yeni araçlar ve verilerle güçlendiririz.


Taktikler Nelerdir?

Dijital pazarlamayı birçok farklı taktikten oluşan dijital bir strateji ile ele alıyoruz. Tüm bu taktikler bir arada kullanıldığında, işinizle ilgili daha çok yol almak için bütünsel bir yaklaşım oluştururlar. SeeSmart’ın ekibiyle tanışın ve dijital ortamdaki mucizelere tanık olun.


SeeSmart olarak çalıştığımız dijital pazarlama taktikleri şunlardır:

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

İçerik Pazarlaması (Blog Yazma ve Makale Yazımı)

İndirilebilir İçerik Teklifleri (e-Kitaplar, Teknik İncelemeler, Web Seminerleri)

E-posta pazarlama

Sosyal medya pazarlamacılığı

Tıklama Başına Ödeme (PPC) Pazarlama

Video Yapımı

Web Sitesi Tasarımı 

Açılış Sayfası Stratejisi

Harekete Geçirici Mesaj Stratejisi

Bağlantı Oluşturma / Kazanma

Infographic Tasarımı

Pazarlama Otomasyonu

Halkla İlişkiler (PR)


Dijital Pazarlama Planı

Dijital Pazarlama Planı, aylık plan ve raporlar bazında yürütülür. Araştırma ve planlama aşamasından sonra, iş hedeflerinize ulaşmak için size özel bir dijital pazarlama planı hazırlarız ve ardından bu planı uygularız. Oluşturduğumuz program şirketinize, rekabetinize ve sektörünüze göre özelleştirilmiştir. Sağladığımız ilk stratejik plan, takip eden 12 ay boyunca uygulanacak taktikleri özetlemektedir.

Tüm projelerin yolunda gitmesini sağlamak için haftalık check-in toplantılarımız gerçekleşir. Ayrıca, programın performansını özetleyen raporları sunmak için aylık toplantılar düzenleriz (trafiğe ve yönlendirmeye odaklı). Aylık toplantımızda, bir sonraki ayın planını da gözden geçiririz (aylık taktik takvimi).

Her ay kapsamlı raporlar hazırlar ve sunarız. Bu raporlar, hedeflerinize yönelik ilerlememizi detaylandıracak ve web sitesi trafiği, form gönderimleri, indirmeler, oluşturulan potansiyel müşteriler, kapananlar ve hatta satış numaranıza yapılan telefon çağrıları gibi metrikleri içerecektir.

SeeSmart ile İşletmenize adanmış eksiksiz bir dijital pazarlama uzmanları ekibine sahip olursunuz.

Ekibiniz şunlardan oluşacaktır:

Stratejist

Kıdemli Danışman

Danışman

SEO uzmanı

İçerik stratejisti

Reklam Yazarı

Grafik tasarımcı

Web geliştirici

Sosyal Medya Uzmanı

Fotoğrafçı ve KameramanBLOG VE PORTAL YÖNETİMİ VE PLANLAMASI

Üst metin yazma hizmetleri ve güçlü içerik stratejisi; çekim, eylem ve dönüşüm yaratır. SeeSmart, blog ve portal yönetimi ve planlaması konusundaki uzman ekibi bu ihtiyacınızı profesyonel bir şekilde karşılayacaktır.

Blog ve portallar; gündemi, gelişmeleri ve ilgi çeken metin trendlerini yakından takip eden kişi veya kişilerce yönetilmelidir. Sektörünüzle ilgili haberler, köşe yazıları, yorumlar veya eleştiri yazıları, markanızın konumunu güçlendirecek ve sektöre hakim olduğunuz izlenimi yaratacaktır. Ayrıca Google’da markanıza dair olumlu etki bırakan makaleler ile ön sıralarda yer alabilirsiniz.

Dağınık ve ilgi çekmeyen metinler, güzel bir sitenin bile özensiz görünmesini sağlar. SeeSmart’ın metin yazarlığı hizmetleri, web sitenizin sesini bloglar, PR, harekete geçirici mesaj stratejileri, e-kitaplar, dönüşüm stratejileri, marka bilinci oluşturma ve daha fazlası aracılığıyla duyurabilir. Firmanızın potansiyel müşteriler tarafından bulunması için SEO anahtar kelimelerini araştırırız ve metinlere bu kelimeleri ve kelime öbeklerini dahil ederiz. Hangi sayfaları ve hangi kopyanın çalıştığını görmek için rakiplerinizi ve mevcut kopyanızı analiz ederiz (dönüşüm asistanı olarak bilinir). Sitenizin, pazarlamanızın ve sektörünüzün ses tonunu bularak güven çeken ve yaratan bir tarz bulmanıza yardımcı oluruz. Ve sıfırdan başladığımız için metinlerimiz kopya bir anahtar kelime grubu değil, bir insan tarafından yazıldığı hissedilen makale tadında olur. 

En karmaşık konulara hız kazandırmak ve sürekli olarak yüksek seviyelerde performans sergilemek için dışarı çıkmayı başaran gazetecileri, marka stratejistlerini işe alıyoruz. İşinizi öğreniyoruz, sektör lideri içerikler oluşturuyoruz ve işinizin parlamasını sağlıyoruz. Öyle ki; müşterilerimiz, dünyadaki en karmaşık endüstrilerden ve ürünlerden bazılarını kapsamaktadır. Daha fazla inandırıcıya ihtiyacınız varsa, bir yazı örneği için ekibimizle iletişime geçebilir veya bloğumuzu okuyabilirsiniz.
SeeSmart bünyesinde bulundurduğu tecrübeli ve uzman ekibi ile blog ve portal yönetimini en etkin ve profesyonel bir şekilde gerçekleştirecektir.

SeeSmart’ın Metin Yazarlığı Alanına Dahil Olan Hizmetler;
Web sitesi içeriği
E-books
Basın materyalleri
Whitepapers
Video komut dosyaları
Blog yazıları
Haber bültenleri
E-posta pazarlama


E-POSTA PAZARLAMA

E-posta Pazarlama, İçerik ve Dijital Pazarlama Stratejisinin önemli bir parçasıdır.

SeeSmart, markalı e-postalarınızı potansiyel müşterileriniz ve müşterileriniz için oluşturur, geliştirir ve yönetir. Müşterinizin ve potansiyel müşterinizin e-posta gelen kutusuna harika içerikler, akılda kalıcı başlıklar ve çekici grafikler ulaştırır. SeeSmart, pazarlama stratejinizde dönüşüm yaratan HTML tabanlı e-posta oluşturma konusunda uzmandır. Sürekli olarak oranların, tıklamaların üstesinden gelir ve hatta abonelik tabanlı e-posta listenizi oluşturmanıza yardımcı olabiliriz. Hayatı kampanyalar içine çeken ve optimum katılım sağlayan denenmiş ve gerçek e-posta pazarlama stratejileri kullanırız.

Ekibimiz içeriği oluşturmanıza, stratejiyi oluşturmanıza ve stratejinizi zirveye taşıyacak olan e-posta pazarlama otomasyonu yapmanıza yardımcı olabilir. 

Gelen kutusundan geçen e-posta pazarlaması!

MailChimp, Sabit İletişim, ExactTarget, Hubspot ve daha fazlası
HTML E-posta Tasarımları
RSS-Fed E-postaları
Otomatik Pazarlama 
Özel E-posta Şablonları
Abonelik Tabanlı Liste Oluşturma
Raporlama ve Analiz

İÇERİK PAZARLAMA

İçerik pazarlama başarılı SEO ve dijital pazarlama stratejisinin temelidir. SeeSmart bu temeli sizlere uzman ekibiyle eksiksiz sunar.

İçerik pazarlaması, sosyal medya, SEO, anahtar kelime ve dijital pazarlama stratejisinin temelidir. Blog gönderileri, açılış sayfaları, basın bültenleri ve SEO'ya kadar, içerik pazarlama stratejinizi baştan sona yazacak, oluşturacak, tasarlayacak ve geliştireceğiz. İşinizi derinlemesine araştırma ve röportajlarla hızlandırmaya çalışıyoruz ve bunun yanı sıra sektörünüzü de kapsayan gazetecilere yazdırıyoruz. Bunu nasıl mı söyleyebiliriz? Çünkü gazetecileri işe alıyoruz. 

Şirketiniz arama motoru optimize edilmiş içerik oluşturmayı, büyük önem taşıyan açılış sayfalarını ve ödüllü blog yayınlarını oluşturmayı mı bekliyor? SeeSmart’ın deneyimli ve son derece analitik düşünen dijital pazarlamacılar ekibi, bir sonraki içerik pazarlama kampanyanızı başlatmayı bekliyor.

Blog tasarımı / WordPress
WordPress eğitimi
Bloglama
Açılış sayfaları
Metin Yazarlığı
Sosyal medya
E-books
Whitepapers
Basın bülteni
E-posta pazarlama


FOTOĞRAF PRODÜKSİYON

Ekibinizi, konumlarınızı, ürünlerinizi, müşterilerinizi ve etkinliklerinizi, sanatsal ve yüksek çözünürlüklü fotoğrafları ile dünyaya tanıtın.

Yüksek kaliteli fotoğrafçılık, çevrimiçi izleyicilerinizin ilgisini çekmek için çok önemlidir. Profesyonel olarak çekilen, ekibinizin ve konumunuzun yakın tarihli fotoğrafları, çevrimiçi güven oluşturmanıza yardımcı olur. Etkinlik fotoğrafçılığı, yaşam tarzı fotoğrafçılığı ve kurumsal fotoğrafçılık gibi yüksek çözünürlüklü görsellerden oluşan bir kütüphane hem dijital pazarlama stratejinizi hem de web sitenizin görsel hikaye anlatımını güçlendirir. Elbette, yüksek kaliteli ürün fotoğrafçılığının, e-ticaret dönüşümlerini artırmada büyük bir etken olduğunu zaten biliyorsunuzdur (alışveriş yapanların satın alma olasılığı 3 kat daha fazladır). Ancak, Tweet'leriniz alakalı görüntülerle % 155 daha fazla Retweet (ve % 55 daha fazla potansiyel müşteri) alacağını biliyor muydunuz? 

Peki bu sıradan fotoğraflarla ne yapılabilir?

Canlı fotoğraflar, insanların sizi ve ne yaptığınızı hatırlamasına yardımcı olur. Paylaşılan bir bilginin görenler tarafından 3 gün sonra % 10'unu hatırlamaları muhtemeldir. Lakin bilgi, ilgili görselle yani fotoğrafla gösterildiğinde 3 gün sonra hatırlanma oranı %65’tir.

Profesyonel fotoğrafçılardan oluşan ekibimiz, müşterilerimizin kişiliğini yakalayan, müşteri katılımını sergileyen ve ürün ayrıntılarını vurgulayan insan ve ürünleri çekmenin yıllara dayanan deneyime sahiptir. Yeni bir çevrimiçi potansiyel müşteriyi şahsen karşılayamayacağınız için, profesyonel, yüksek çözünürlüklü fotoğraflar, olumlu bir ilk izlenim yaratmak için kesinlikle gereklidir.

İş yeriniz, ofisiniz, yönetici ekibiniz ve mutlu müşterilerinizin yeni bir fotoğraf kütüphanesine ihtiyacınız varsa veya belgelemek ve paylaşmak istediğiniz önemli bir kurumsal etkinliğiniz varsa, profesyonel fotoğraf ekibimiz önemli anları ve ayrıntıları sizin için yakalayabilir.

Fotoğraf servislerimiz şunları içerir:

Gereken tüm ekipmanlarla tam gün veya yarım gün fotoğraf çekilmesi 
Profesyonel kamera ve objektif kitleri
Profesyonel aydınlatma ayarı
Tek tetikleyici ve çoklu atıcı seçenekleri
Fotoğraf düzenleme, renk düzeltme ve rötuşlama
Tam kullanım haklarına sahip fotoğraf kütüphanesi erişimi
En iyi SEO uygulamalarına ait fotoğraf meta verileri
Fotoğraf kütüphanesi barındırma

Aşağıdakiler dahil olmak üzere müşterilerimiz için her türlü profesyonel fotoğraf çekimi tecrübemiz vardır:

Kurumsal takım fotoğrafı
Ürün fotoğrafçılığı
Ticari fotoğraf
Olay fotoğrafçılığı
Yer ve mimari fotoğrafçılık
Yaşam tarzı fotoğrafçılığı
Gıda fotoğrafçılığı
Sosyal medya fotoğrafçılığı


VİDEO PRODÜKSİYON

Çevrimiçi kullanıcıların% 78'inin her hafta canlı videoları izlediğini biliyor muydunuz? SeeSmart video prodüksiyon ekibi ile sizlere dijital ortamda ilgi çekici videolar planlar ve ortaya çıkarır.

Video pazarlama, dijital pazarlama stratejinizin önemli bir parçası olabilir, işletmeniz için bir yüz ve ses verir ve web siteniz için yüksek SEO değeri sağlar. Bir açılış sayfasına video eklemek, dönüşümü % 80 oranında artırabilir. Ayrıca bir e-postadaki videonun tıklama oranlarını % 200–300 oranında artırdığı görülmüştür.

Videoda yeniyseniz veya nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız endişelenmeyin. Video prodüksiyon hizmetleri departmanımız sorularınızı cevaplamak için burada.

Pazarlama stratejime video ekleyebilir miyim?

Evet.

Yüksek kaliteli, profesyonel videoyu pazarlama stratejinize entegre etmek ulaşılamaz gibi görünebilir - ama öyle değil. SeeSmart’ın dijital pazarlama ekibiyle çalışmanın avantajlarından biri, video uzmanları da dahil olmak üzere birçok şirket içi çalışanına erişimdir. Video prodüksiyon hizmetler departmanımız, videonuzu etkili bir şekilde betimlemek, çekmek, düzenlemek, üretmek ve dağıtmak için gerekli olan ekipman ve uzmanlığa sahiptir.

Video prodüksiyon hizmetlerimiz şunları içerir:

Video pazarlama stratejisi
Komut yazımı ve düzenleme
Storyboarding
Tek kameralı ve çoklu kamera çekimleri
Profesyonel video ve aydınlatma ekipmanları
Video düzenleme
3B ve 2B grafikler
Hareket grafikleri
Grafik tasarım departmanından özel olarak tasarlanmış grafikler ve çizimler
Renk düzenlemesi
Ses düzenlemesi
Tamamen ADA uyumlu videolar
Kapalı altyazılı, çok dilli videolar


Dijital PR İtibar ve Kriz Yönetimi

Geleneksel medyada olduğu gibi dijital medyada da PR ve kriz yönetimi büyük önem taşır. Markanızla ilgili herhangi bir konu hakkında basına yansıyan olaylar, yorumlar, paylaşımlar veya hastag’lar potansiyel müşteri kitlenizin algısına olumlu veya olumsuz etki edebilir. SeeSmart uzman ekibi ile itibarınızı iyi bir şekilde yöneterek krizlerin üstesinden gelir.
PR itibar ve kriz yönetimi, her sektörde her firma için önemlidir. Gerçekleştirilen sosyal sorumluluk kampanyaları markanın itibarını artırabileceği gibi bir krize de dönüşebilir. İnsanlar başta çocuk, çevre, hayvanlar, kadınlar olmak üzere bir çok konuda hassastırlar ve firmanın bu hassas konulardan birine isteyerek ya da istemeyerek verdiği zarar, markaya kriz olarak geri dönebilir. 

Dijital pazarlamada ise en büyük sorunlardan biri firmanın internet sitesinin çalışmaması veya hacklenmesi olabilir. Bu yüzden sağlam bir altyapıya sahip sistemler kullanmalı ve uzman kişilerce sürekli denetlenen bir web sitesine sahip olmalısınız. Ayrıca satış sonrası hizmetler, online işlemlerde gerçekleşen sistem hataları da dijital pazarlamada en fazla karşımıza çıkan krizlerdendir.  Bunun yanı sıra sosyal medyada yapılan paylaşımların yine uzmanlarca değerlendirilmesi, görsel ve metinlerin incelikle seçilmiş olması gerekir.

Krizin üstesinden nasıl mı gelinir?
SeeSmart’ın uzman ekibi size itibar ve kriz yönetimini etkili ve sorunsuz bir şekilde yapacak uzman bir ekip sağlar. Eksiksiz bir dijital pazarlama ekibine sahip olan SeeSmart alanında uzman kişilerle çalışır.
Dijital PR ve İtibar Yönetimine dahil olan hizmetler aşağıdaki gibidir;
- Etkinlik ve duyurularla basına davet / basın bülteni / basın açıklaması oluşturma
- Basın bültenlerini basına servis etme
- Basın bülteninin takibini gerçekleştirme
- Yayınlanan yerleri ve yansımasını raporlama
- Sosyal medya duyuru/etkinlik/olay paylaşımlarını oluşturma
- Herhangi bir krizde son tüketici ile direkt temasa geçip krizin üstesinden gelme
- Kriz sonu rapor oluşturma
- Sistem hatalarını olabildiğince kısa sürede çözme
- Sistem hatası raporu oluşturma
SeeSmart ile markanızın itibar ve kriz yönetimi profesyonelce yapılır. Müşterileriniz ve potansiyel müşterileriniz tarafından olumlu algılanmanızı sağlar.

Web site projenizi oluştururken sormanız gereken 10 soru

Pazarlama Faaliyetlerinin Önündeki 9 Engel

Pazarlama faaliyetlerini sürdürürken, dikkatli olmanız gereken önemli noktalar size zaman ve para kaybı yaşamanızı engeller. Bu e-kitap pek çok pazarlama uzmanı için bir yol haritası olacak ve pazarlama taktiklerinin ana hatlarını çizecek.

İndir

SOSYAL MEDYA