Ofislerimiz : Kiev İstanbul Lefkoşa

Neden İçerik Pazarlama ve Pazarlama Otomasyonu İç İçe Olmalı?

Modern pazarlamacının hedefleri zamansızdır: mevcut müşterilerinizi mutlu ederken satışları büyütmek için yeni fırsatlar yaratın. Bu süreç içerisinde içerik pazarlaması büyük bir rol oynamaktadır. İlgili, güvenilir, anlayışlı ve eyleme geçirilebilir içerikler sağladığınızda, pazarlama hedeflerinden bahsetmek yerine, müşterilerinize ulaşmak için kanıtlanmış, güçlü bir yöntem kullanmış olursunuz. Ama hepsini aynı anda yapmaya çalışmak, korkutucu bir görev olabilir.

En iyi sonuçları elde etmek için içerik pazarlama stratejinizin iyi yağlanmış bir makine gibi çalışması gerekir, böylece büyük resme odaklanabilir, işinizi daha iyi yapabilir ve daha fazlasını elde edebilirsiniz. Pazarlama otomasyonu, sesinizi yükseltmenize ve her bireyin benzersiz özelliklerine ve davranışlarına bağlı olarak, bunlarla alakalı içeriklerle kitlenizle konuşmanıza yardımcı olur. İçerik pazarlama ve pazarlama otomasyonunu birlikte yürütmek; uyumlu, verimli ve etkili bir katılım pazarlama merkezi oluşturmanıza yardımcı olabilir.


İçerik pazarlama ve pazarlama otomasyonunun iç içe olmasının üç yolu vardır:


1. Tüm Kanallarda Akılda Kalıcı Çalışmalar Yapın

Pazarlama otomasyonu tek bir taktik değildir. Aksine, alıcılarınızla sürekli görüşmeler yapmak için çoklu temas noktalarının (sosyal medya, e-posta pazarlaması, gelen pazarlama ve geleneksel satış çabaları) kullanımını yönetir.

Satış öncesinde, sırasında ve sonrasında, pazarlama otomasyonu çeşitli alışkanlıklara kolayca ulaşmanıza yardımcı olur. Pazarlama otomasyon platformunuz, her kanalda kişiselleştirilmiş içerik sunmak için her müşteriyi takip eder.

Her içerik kampanyası, örneğin bir kanaldaki kullanıcılarla etkileşimde bulunmalı, web sitesindeki satın alma döngüsünün aşamalarında onları karşılamalı ve satın alma döngüsünde onları daha ileriye taşımak için bir sonraki kanaldaki konuşmaya devam etmelidir.

Aşağıda, pazarlama otomasyonu ve içerik pazarlamasının farklı kanallarda nasıl birlikte çalıştığıyla ilgili birkaç örnek verilmiştir:

• Sosyal medya - Sosyal medya pazarlama içeriğiniz, kullanıcılara kendi kamplarında bir kampanyayla etkileşim kurma şansı verir. Pazarlama otomasyonu, müşterilerle etkileşimde bulunduğunda öğrenmenize yardımcı olabilir, böylece hangi içeriğin ilişkileri beslediğini ve satışları artırdığını daha iyi anlayabilirsiniz.

E-posta — E-posta hala içeriğiniz için en güçlü kanallardan biridir ve pazarlama otomasyonu bu mesajların her zaman kişiselleştirildiğinden ve alakalı olduğundan emin olabilir.

Web — Marka siteniz içerik pazarlamanızın merkezidir ve pazarlama otomasyonu onu bir kitaplıktan yapar. Daha fazla anonim ziyaretçiyi dönüştürün, tanıdığınız kullanıcılara stratejik sayfalar verin ve belirli hesaplardan gelen ziyaretçileri hedefleyin.

Mobil — İçerik gittikçe daha hareketli hale geliyor ve pazarlama otomasyonu daha da kişiselleştirilebiliyor. Kesintisiz bir mobil deneyim oluşturun ve gerçek zamanlı konuma göre müşterilerle iletişim kurun.

Pazarlama otomasyonu, her kullanıcının görüntüleyebildiği ve etkileşimde bulunduğu içeriği izleyebilir ve izletebilir, böylece her temas noktası ilişkiyi geliştirir.


2. Her Alıcıya İlgili ve Kişiselleştirilmiş İçerik Sağlayın

Alıcı A, Alıcı Z.'ye göre satın alma sürecinin aynı aşamasında değildir. Pazarlamacılar, içerikleri kitlelere körü körüne dağıtmak yerine, huninin her aşamasında alıcılara uyarlamalıdır. Pazarlama otomasyonu, müşterileri hayranlara dönüştürmenize yardımcı olan, hedeflenmiş, anlamlı içerikleri besler.

Mevcut tüm içeriğinizi manuel olarak kataloglamaya çalışıyorsanız, pazarlama otomasyonu bu görevi ve daha pek çok akıllı özelliği sizin için yapar;

• Tahmine dayalı içerik ve analizler, en alakalı içeriği sitenizi ziyaret ettiğinde her bir potansiyel müşterinin önüne otomatik olarak koymak için AI veya makine öğrenimini kullanır.

• A / B testi, tıklama-itiş ve katılımı sağlamak için her bir kişiye en iyi toplu veya tetiklenmiş e-postaları iletir.

• Akıcı, senkronize edilmiş bir veri tabanı, çevrimiçi ve çevrimdışı müşteri davranışlarına dayalı olarak CRM'nizi gerçek zamanlı olarak otomatik günceller.

• Google, Facebook ve YouTube dahil olmak üzere her popüler reklam platformunda daha kişiselleştirilmiş, hedeflenmiş reklamlar oluşturmak için kitlenizden topladığınız tüm verileri kullanır.

• Web kişiselleştirmesi, her ziyaretçiden, hatta anonim olanlardan bile davranışsal anlayışlar toplar.

Her müşterinin kendine özgü ihtiyaçları ve tercihleri ​​vardır. Büyüyen bir şirket her ilişkiyi takip edemez, ancak tüketiciler giderek daha çok bireyler gibi davranılmasını bekler.

Pazarlama otomasyonu, her bir içerik parçasına koyduğunuz tüm sıkı çalışmaların boşa harcanmadığından emin olarak gizli bir silahtır. Her zaman doğru içeriği doğru kullanıcıya sunun.


3. Analizler Işığında Stratejinizi Geliştirin

Pazarlama otomasyonu uzun vadeli bir pazarlama stratejisi yürütmek için gereklidir, ancak hangi içerik gerçekten çalışıyor? Nitelikli müşteri adayları mı çiziyorsunuz? İçerik pazarlama çabalarınız gerçekten satışları artırıyor mu? YG'yi doğru olarak ölçebilir misiniz? Pazarlama otomasyonu, sorularınızı cevaplamak ve süreçlerinizi iyileştirmek için verileri sağlar;

• A / B testi ve özel KPI'lar ile en etkili kanalları ve kampanyaları tanımlayın.

• En çok ihtiyacınız olan verileri içeren basit, özel raporlar oluşturarak analizleri kolayca görüntüleyin ve paylaşın.

• İçeriğinizin alıcı davranışını nasıl etkilediğini gösterin ve hatta gelir döngüsü analiziyle gelirleri belirli kampanyalara doğrudan bağlayın.

Herhangi bir kanalda otomasyon zaman kazandırır ve en önemli görevlerin yolda kalmasını sağlar, böylece hiçbir şey ve hiç kimse çatlaklara düşmez. Aynısı içerik pazarlama stratejiniz için de geçerlidir.

Pazarlama otomasyonu, her platformda içeriğin kolayca oluşturulmasına ve izlenmesine yardımcı olabilir. Her kullanıcı için doğru içeriği sunabilir, müşteri adayları ile verimli ilişkiler geliştirebilirsiniz. İyi bir pazarlama otomasyon sistemi, içeriğinizin her kanalda, her durumda nasıl performans gösterdiğini rapor edebilir. 


BLOG

Popüler Hepsi

2018’E İLİŞKİN 7 SEO TRENDİ

Bu modern dünyada, her şey internette yapılır. Hatta işletmeler bile sanal rotayı kullanır. Şirketler kendi web sitelerine sahiptir ve her zaman web sitelerinin yardımıyla hizmetlerini ve ürünlerini popüler hale getirmeyi amaçlamaktadır.

PAZARLAMA PLANI NASIL HAZIRLANIR?

Markanız için bir pazarlama planı oluşturmak, başarının ilk anahtarıdır. Entegre bir pazarlama planı yürütecekseniz, zamanın ilerlemesi için attığınız adımları mutlaka planlamanız gerekir. Planınızı tamamlayın ve tüm uygun (ve optimize edilmiş) araçlara sahip olduğunuzdan emin olun.

WEB SİTESİ DÖNÜŞLERİNİ ARTIRMAK İÇİN BEŞ ÖNEMLİ ADIM

Inbound pazarlama, hedef kitlenizi markanıza yaklaştırıp potansiyel müşterilere dönüştüren içerik ve analiz odaklı bir stratejidir. Inbound pazarlama, tüketicilerin evrimleştiğini ve teknolojinin, pazarlama mesajları da dahil olmak üzere ne zaman, nasıl ve ne tür bilgiler aldıklarını kontrol ettiğini kabul eder.

SOSYAL MEDYA