Ofislerimiz : Kiev İstanbul Lefkoşa

2018’E İLİŞKİN 7 SEO TRENDİ

Hemen hemen her yerde ve özellikle de dijital alanda markaların rekabetiyle karşılaşacaksınız. İş sektörleri, eğitim ya da spor dünyası gibi birçok konuda, insanlar birbirleriyle rekabet halinde bulunurlar. Rekabet, sadece yarışta önde kalmaktır. Birbiriyle rekabet eden farklı şirketler hakkında konuştuğunuzdaysa daha fazla müşteri yakalamaya çalıştıkları anlamına gelir. Bu modern dünyada, her şey internette yapılır. Hatta işletmeler bile sanal rotayı kullanır. Şirketler kendi web sitelerine sahiptir ve her zaman web sitelerinin yardımıyla hizmetlerini ve ürünlerini popüler hale getirmeyi amaçlamaktadır.

SEO Nedir?

SEO temelde Arama Motoru Optimizasyonu isminin kısaltmadır. SEO kurallarına uymanız durumunda, web sitenizin kısa sürede rakiplerinizden daha üst sırada yer alacağını göreceksiniz. Örneğin, bir kişi işletmenizin bir hizmet veya ürün türünü Google gibi bir arama motorunda aradığında, aramasının sonucu olarak olası seçeneklerin bir listesini alır. SEO'dan tam olarak yararlanırsanız, şirket web sitenizi ilk 10 arama sonucu arasında kolayca bulabilirsiniz.

Dünya, son birkaç yılda bir dizi SEO trendine tanık oldu. Ancak, burada 2018 yılında izlemeniz gereken 7 SEO trendini bulacaksınız.


Sesli Arama ve Dijital Asistanlar: Sesli arama teknolojisinin tümü, insanların iletişim kurma şeklini değiştirmek ve çeşitli bilgileri işlemek için büyük bir fırsat sağlamak üzere hazırlanmıştır. Dünya genelinde dijital asistanların kullanımında bir artış oldu. Bu, önümüzdeki günlerde daha fazla yükselmeye devam ederse, insanların internette arama şeklini kesinlikle değiştirecektir. Google'a göre, veriler her 5 arama sorgusunun 1'inin sesli sorgulardan geldiğini kanıtlıyor. Bu arama piyasasını değiştirdi ve bu değişimin 2018 yılında daha büyük bir adım atması bekleniyor.

Link Oluşturma: Ortak inançlardan farklı olarak, bağlantı kurma kesinlikle 2018'de yok olmayacaktır. Aksine, kalite bağlantılarının ortaya çıkması için çeşitli stratejiler yaratılması açısından öneminin artacağı öngörülmektedir. 2018 yılında, başarılı bir SEO stratejisinin ilişki kurmayı ve bir markanın güçlü temaslar geliştirmesini, ayrıca birkaç gün boyunca faydalı olacak linkleri oluşturmayı hedefleyeceği doğrudur.

Kullanıcı Deneyimi: SEO için kullanıcı deneyiminin 2018 yılında daha fazla önem kazanacağı tahmin edilmektedir. Bu, Google tarafından desteklenmiştir. Birincil odaklamanın kullanıcı üzerinde olduğunu söylediler ve bu, daha fazla web sitesinin çeşitli ziyaretçileri için sorunsuz bir UX sunmasına yardımcı olacak. Bir web sitesi iyi bir kullanıcı deneyimi sunabiliyorsa, insanların siteye ve farklı sayfalarına daha fazla zaman ayırmayı tercih edeceğini söylemek gereksizdir. Bu, farklı arama motorlarının çevrimiçi ziyaretçileri için daha yararlı olan sayfaları bulmasına ve diğerlerine göre daha fazla avantaj sağlamasına yardımcı olur.

Öne Çıkan Snippet'ler ve Hızlı Yanıtlar: Öne çıkan Snippet'lerin artan popülaritesi, SERP'deki “position 0” da görünmek için çeşitli şirketlerin aralarındaki rekabeti artırdı. Aramada öne çıkan bir snippet kazanmak için, bir işletmenin belirli bir etmen kombinasyonunu karşılaması gerekir. Bu faktörler, excel için geleneksel yarış ötesinde bir Arama Motoru Optimizasyonu açtı. Grafikler, listeler ve tablolar oldukça popüler seçimler olsa da, içeriğinizi Q & A biçiminde oluşturmak daha iyidir. Böylece, Google, öne çıkan snippet olarak gösterilmesi için doğru içeriği ve bilgileri kolayca alabilir.

Mobil İlk Endeks: 2018 yılı, büyük olasılıkla, çeşitli markaların daha sonradan bakmak yerine, önce cep telefonu koymanın önemini anlamasına yardımcı olacak bir yıl olacak. Şirketlerin mobil cihazlara daha fazla önem vermesinin zamanı gelmiştir. Bu, özellikle daha fazla insan çevrimiçi alışveriş veya belirli bir web sitesini ziyaret ederken cep telefonlarını kullanmayı tercih ettiğinden dolayı geçerlidir.

Görsel Arama'nın Önemi: Görsel arama kavramı oldukça heyecan verici bir alandır. Kullanıcı deneyimi ve teknolojik yeniliklerden oluşan bir kombinasyon, arama seçeneklerini kolayca yeni bir seviyeye taşıyabilir. Her geçen yıl, internet daha fazla görsele odaklanıyor. Bu görsel aramanın keşfedilmemiş gücünü keşfetmek için harika bir fırsat sağlayacaktır.

Makine Öğrenimi ve Yapay Zeka: Zaman değişiyor. Bu, makine öğrenimi ve yapay zeka arama sonuçlarının sıralanma şeklini değiştirerek kanıtlanmıştır. Makine öğreniminin aramaların yapılma şeklini kolaylaştırabileceği ve çeşitli kullanıcıların bağlamsallaştırılmış sonuçlar bulmasına yardımcı olabileceği de doğrudur. Bunun sonucunda daha kişiselleştirilmiş bir deneyimin keyfine varacaksınız. Bunun yanına, dijital asistanların ve sesli aramanın AI geliştirmek için mükemmel bir temel sunabileceği ve başarılı SEO stratejileri geliştirebileceği gerçeğini de ekleyin.


BLOG

Popüler Hepsi

2018’E İLİŞKİN 7 SEO TRENDİ

Bu modern dünyada, her şey internette yapılır. Hatta işletmeler bile sanal rotayı kullanır. Şirketler kendi web sitelerine sahiptir ve her zaman web sitelerinin yardımıyla hizmetlerini ve ürünlerini popüler hale getirmeyi amaçlamaktadır.

PAZARLAMA PLANI NASIL HAZIRLANIR?

Markanız için bir pazarlama planı oluşturmak, başarının ilk anahtarıdır. Entegre bir pazarlama planı yürütecekseniz, zamanın ilerlemesi için attığınız adımları mutlaka planlamanız gerekir. Planınızı tamamlayın ve tüm uygun (ve optimize edilmiş) araçlara sahip olduğunuzdan emin olun.

WEB SİTESİ DÖNÜŞLERİNİ ARTIRMAK İÇİN BEŞ ÖNEMLİ ADIM

Inbound pazarlama, hedef kitlenizi markanıza yaklaştırıp potansiyel müşterilere dönüştüren içerik ve analiz odaklı bir stratejidir. Inbound pazarlama, tüketicilerin evrimleştiğini ve teknolojinin, pazarlama mesajları da dahil olmak üzere ne zaman, nasıl ve ne tür bilgiler aldıklarını kontrol ettiğini kabul eder.

SOSYAL MEDYA